Zakończenie roku uczniów klas 1-5
Foto-relacja z zakończenie roku uczniów klas 1-5
   

Zakończenie roku uczniów klas 6

 Foto-relacja z zakończenie roku uczniów klas 6
   
Migawki z wycieczki   klas trzecich.

          Dnia 06.06.2015 r. odbyła się wycieczka do Galindii , Rucianego - Nidy i Mikołajek którą zorganizowały wychowawczynie Zofia Kępa i Bożna Nowicka . W  wyjeździe tym uczestniczyło 44 uczniów klas trzecich. W Galindii dzieci zwiedziły krainę historycznego plemienia Galindów żyjącego na Mazurach od V wieku p.n.e. do XIII wieku n. e.

W Rucianem-Nidzie pływały statkiem po jeziorze Nidzkim, obserwowały roślinność i ptaki wodne żyjące nad wodą. W  Mikołajkach atrakcją były zabawy w Parku Wodnym "Tropikalna" w Hotelu Gołębiewski. Było też ognisko, pieczone kiełbaski , śpiewy i wesołe zabawy nad jeziorem Śniardwy. Wyjazd ten sprawił dzieciom wiele satysfakcji i radości.
   
Akademia z okazji Dnia Matki klas IV-VI
Foto-relacja z akademii z okazji Dnia Matki klas IV-VI
   
Dzień Matki w klasach I-III

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klas I - III uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Dzieci w uroczystych strojach, w udekorowanej sali zrobiły na mamach duże wrażenie. Występ artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki, wywołały u mam autentyczne wzruszenie. Zrobione z miłością laurki oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

   
Święto Szkoły 2015

Imieniny Szkoły, czyli Dzień Patrona przypadł w tym roku szkolnym na 27 marca. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy  oraz społeczność szkolna. W tym roku uroczystość przygotowywali nauczyciele klas młodszych. Tak więc obchody Święta Szkoły uatrakcyjniły występy uczniów klas I-III oraz chóru szkolnego.  Wszyscy uczestnicy akademii obejrzeli ciekawe zdjęcia z kronik oraz strony internetowej naszej szkoły.

Ciekawostką było to, że każda z klas wyróżniona była w różnych kategoriach. 

W kategorii „Najmłodsi” nominowane były klasy I a i I b. „ Punktualni, jak szwajcarski zegarek” – to nominacje klas II. W kategorii „Klasy na medal” nominowane były klasy III a i III b. Klasy czwarte otrzymały nominację „ Podążający za sukcesem”. „Zgrani i z pasją” – to kategorie, do których nominację otrzymały klasy piąte. Klasy szóste nominowane były w kategorii „Wyjątkowi w każdym calu”.

Tradycją naszej szkoły jest wręczanie pucharu przechodniego. W tym roku szkolnym wyznacznikiem do przyznania Pucharu Szkoły była najwyższa średnia ocen ze wszystkich przedmiotów za I półrocze. Tak więc puchar otrzymała klasa IV c.  Gratulujemy.

   
Nowy Plac Zabaw

      Nowy, kolorowy i bardzo atrakcyjny plac zabaw, który w ostatnim czasie powstał przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, został oddany do użytku.

Na wydzielonej części terenu przed szkołą zamontowano szereg urządzeń zabawowych, a wśród nich: zestaw zabawowy z dwiema zjeżdżalniami i pomostem, dwie huśtawki tzw. „ważki”, płotki do przeskoków, pomost z ruchomą belką, wiszący i linowy, drążki do podciągania, zestaw sprawnościowy, dwie karuzele tarczowe oraz równoważnia łamana

         W ramach zadania zostały urządzone także alejki z kostki brukowej: od bramki wejściowej do budynku szkoły oraz alejka dzieląca plac zabaw na strefę starszych dzieci oraz strefę maluchów. Ułożony został również chodnik przed szkołą, na którym zaprojektowano wzory dwóch gier dziecięcych: tzw. „gra w chłopa” oraz "gra w klasy".

Uzupełnieniem wyposażenia placu zabaw są ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna – regulamin.

Plac jest ogólnodostępny, mogą z niego korzystać wszystkie dzieci, które będą przestrzegały regulaminu placu zabaw w Stawiskach.

Utworzenie placu zabaw było możliwe dzięki pozyskaniu środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

źródło: www.stawiski.pl

   
Konkurs Recytatorski klas I - III
        Konkurs recytatorski klas młodszych już na stałe zapiał siew kalendarzu imprez szkolnych. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem "W krainie dziecięcej fantazji". W konkursie wzięło udział 20 uczestników z klas I-III ze SP w Stawiskach i szkół filialnych.Za piękna recytację wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe. Na szczeblu rejonowym naszą szkołę reprezentować będą Iga Kozikowska z kl. III a oraz Julia Zelkowska z kl. I b. Gratulujemy!!!
   
Tydzień Bezpiecznego Internetu 2015

     Każdy z nas bez wątpienia zauważył bardzo dynamiczny rozwój najnowszych technologii. Dzieci bardzo szybko odnalazły się w cyfrowym świecie, który niesie za sobą niestety wiele zagrożeń.

Na całym świecie w miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku DBI przypadł na 10 lutego.  Już siódmy raz, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także nasza szkoła. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter.

W dniach 9-13 lutego uczniowie klas IV - VI naszej szkoły uczestniczyli w szeregu zajęć dotyczących zjawiska cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w Internecie. Podczas  zajęć podczas dowiedzieli się co należy zrobić, by czuć się bezpiecznie w Internecie. Część zajęć poświęcona była problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. 
      Wirtualna przygoda czeka na uczniów klas IV-VI. Na platformie edukacyjnej https://fdn.pl/kursy, znajdują się kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Każdy chętny uczeń może zarejestrować się na portalu, po czym przystąpić do zdobywania "poziomów wiedzy". Po ukończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie i oczywiście bezcenną wiedzę. W galerii zdjęć krótki fotoreportaż z zajęć. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na portale www.dzieckowsieci.pl; www.sieciaki.pl;  oraz www.321internet.pl. Na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.

G.P

   
"Dziś nadzieja rodzi się"
         Okres przedświąteczny, to czas w którym każdy z nas gdzieś goni, jedni za podarkami świątecznymi, inni za karpiem na wigilijny stół. W tym jakże gorącym okresie warto jednak zatrzymać się na chwilę i zadać sobie  pytanie, co tak naprawdę jest istotą Świąt Bożego Narodzenia.
Taką okazję stworzyła nam wszystkim grupa uczniów z klas szóstych podczas montażu słowno muzycznego. Każdego, kto choć przez chwilę wsłuchał się w słowa wypowiadane przez uczniów i przepiękne kolędy wyśpiewywane przez chór szkolny oraz uczniów z  poszczególnych klas (nawet tych najmłodszych) przepełniła magia świąt.  Dzięki temu w naszych sercach po raz kolejny narodziło się Dzieciątko Jezus.

" A zwyczajni, tak jak my,
Co w szarościach topią dzień,
Myślą - jednak warto żyć,
Dziś nadzieja rodzi się".

Organizatorzy:

G. Paczoszka, Ks. W. Turek, D. Pędzich,

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Andrzejki

          26 listopada w klasach I-III odbyła się zabawa andrzejkowa. Na zajęciach uczniowie poznali mnóstwo przepowiadających przyszłość wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Ten niezwykły dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony był z tańcem i słodkim poczęstunkiem.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Ocalić od zapomnienia
         13 listopada odbył się koncert galowy z okazji podsumowania projektu z edukacji regionalnej pod nazwą: „Ocalić od zapomnienia – wędrówka po naszym regionie śladami polskich etnografów”. Organizatorami projektu byli: Mariola Olender, Emilia Dęby, Grzegorz Paczoszka.

 Nauczyciele w okresie od 15. 09.2014 do 30. 10. 2014 prowadzili dodatkowe zajęcia: plastyczne, muzyczne i literackie. Podczas zajęć uczniowie poznali kulturę ludową Kurpiowszczyzny, tj. gwarę, pieśni, tańce, zwyczaje i wytwory rękodzieła. Nauczyli się kurpiowskie wycinanki, kwiaty z bibuły oraz inne elementy dekoracyjne. Dzieci z klasy IIa spróbowali swoich sił w tańcach ludowych. Zorganizowano również konkurs plastyczny pt. „Piękna jest moja Mała Ojczyzna”. Wykonano gazetkę tematyczną dotyczącą zasług Oskara Kolberga – pioniera w zakresie etnografii oraz Adama Chętnika– założyciela skansenu w Nowogrodzie i miłośnika folkloru kurpiowskiego. Zgromadzono także oryginalne rękodzieła twórców ludowych: wycinanki, pisanki, rzeźby, bukiety wykonane z kolorowej bibuły, gliniane naczynia, koszyki wyplatane ze słomy i serwetki. Ni zabrakło również historycznych, ponad 100-letnich eksponatów takich, jak: kufry, kołowrotek, kurpiowski strój ludowy z terenów Puszczy Białej.

      W projekcie uczestniczyło w sumie 88 chętnych uczniów ze SP w Stawiskach i Szkoły Filialnej w Jurcu. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i dyplomy pamiątkowe.

     Zwięczeniem całego przedsięwzięcia był koncert galowy na ludowo, podczas którego wszyscy świetnie się bawili i podziwiali występy naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wrażenia na długo pozostaną w ich pamięci. Cieszymy się udało się nam w pewnym stopniu ocalić od zapomnienia piękno folkloru ojczystego.

                                                                                                                              Organizatorzy

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada odbył się apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy  96  rocznicę odzyskania niepodległości. Święto 11 listopada upamiętnia odrodzenie wolnej Polski po 123 latach przebywania pod zaborami.

Uczniowie klas trzecich  pięknie prezentowali się w  recytacji wybranych tekstów i śpiewie.  Tę wspaniałą uroczystość przeżywali wspólnie  uczniowie klas I-III, nauczyciele  i zaproszeni rodzice występujących uczniów.  Uroczystość tegorocznych obchodów przygotowały wychowawczynie klas trzecich –  Zofia Kępa i Bożena Nowicka  oraz  Pani Grażyna Drygas.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

28 października 2014r. uczniowie kl. I zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w obecności dyrekcji i rodziców. Pierwszaki zaprezentowały swoje pierwsze zdolności artystyczne.

W doniosłej scenerii recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz popisywały się zdobytą wiedzą. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Po części oficjalnej pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawcy klas pierwszych

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Dzień Papieża Jana Pawła II

         Dzień 30 października  dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Stawiskach był szczególnym czasem. Wszystko działo się za sprawą największego z Polaków – św. Jana Pawła II. Oto w październiku zbiegały się ważne daty z życiorysu naszego Papieża.

36 Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową, wspomnienie liturgiczne oraz  Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”; to najważniejsze okoliczności dla których postanowiliśmy uczcić Świętego w naszej szkole. Uczestniczyliśmy w apelu, w który zaangażowali się w przeważającej liczbie uczniowie klasy VI b. Zaś wszystko działo się na sali gimnastycznej,.  Miał on – apel, na celu  całościowe przybliżenie Następcy św. Piotra. Połączenie przede wszystkim  wspólnej modlitwy, śpiewu, recytacji i oglądania prezentacji i ilustracji z wybranymi hasłami z Jego nauczania pozwoliło na to by ta ważna postać dla narodu Polskiego i całego pokolenia,  szczególnie młodych Polaków nie została nigdy zapomniana. Dziękujemy uczniom za to, że nie chcą być obojętni na dorobek Papieża i czekamy za rok na kolejne przypomnienie bo jak mówi łacińska sentencja: Repetitio est mater studiorum – a nauka i przesłanie Papieża jest bardzo cenna i potrzebna. Św. Janie Pawle II módl się za nami.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Dzień Edukacji Narodowej

Nastrój tegorocznej, przepięknej jesieni porusza nas do głębi, dlatego też chcieliśmy uczcić Święto Edukacji w parkowej scenerii, aby móc jeszcze bardziej poczuć „ Jesienne w duszy granie”.

 

Refleksyjna poezja i nastrojowe piosenki w wykonaniu naszych uczniów, a także jesienna scenografia oraz efekty specjalne, sprawiły, że na chwilę zapomnieliśmy o trudnościach dnia codziennego.

Podczas rozmów przy herbatce była okazja przywołać wspomnienia z minionych lat.

Czy udało się to osiągnąć?, zobaczcie sami.

                                                         organizatorzy:

                                                        Marianna Chojnowska, Mariola Olender

                                                       Emilia Dęby, Grzegorz Paczoszka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015

 Foto-relacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2014-2015.

   
 
   
   
 
 

Archiwum

 

rok 2013/2014

 

rok 2012/2013

 

rok 2011/2012

 

 rok 2010/2011